kalendarium galeria zdjęć tanie wakacje kraje góry na wesoło
  turystyka.magazyn.pl


Górskie Wędrówki (20)
Kraje (40)
Tanie wakacje! (3)
Podróże na wesoło! (2)
Czasopisma (2)

Tanie wakacje w… Norwegii!

Kontakt

zapraszamy do zabawy

Zachód słońca na Cykladach

Zachody słońca na Cykladach są bardzo piękne, ale chyba najpiękniejsze można podziwiać na Santorini

Witamy !
w naszym serwisie turystyka.magazyn.pl !

Stworzyliśmy go dla tych wszystkich którzy lubią podróżować. Interesują nas wszystkie podróże, dalekie i bliskie, egzotyczne wyprawy i "normalne" wakacyjne wyjazdy, leniuchowanie na plaży i wyprawy z pogranicza sportów ekstremalnych.

Naszym zamiarem jest stworzenie serwisu mogącego być inspiracją w planowaniu ciekawych wyjazdów i zawierającego jak najwięcej praktycznych i pomocnych informacji.

Chcemy, aby każdy pragnący się wybrać w swoją wymarzoną podróż wakacyjną (niezależnie od tego czy to będzie wyprawa dookoła świata, czy też wyjazd na Słowację "do sąsiadów zza miedzy") znalazł w dziale Cel Podróży opis kraju i miejsca do którego się wybiera, wskazówki co zobaczyć, co trzeba przygotować, jakie atrakcje go czekają, na co zwrócić uwagę.

Będziemy też zamieszczać różne Relacje z Podróży, tak żeby można było porównać swoje przeżycia z doświadczeniami innych. W naszej Galerii Zdjęć zamieścimy każde ciekawe zdjęcie z podróży.

Z prawie każdego miejsca Firy roztacza się zapierający dech w piersiach widok...

... z prawie każdego miejsca Firy roztacza się zapierający dech w piersiach widok na zatopioną kalderę wulkanu ...

Wszystkich podróżników, profesjonalistów i amatorów zapraszamy do współpracy. Ten serwis jest Waszym serwisem! Jeśli byliście w niezwykłym miejscu, odbyliście wspaniałą wyprawę, lub "jedynie" w zwykłym, średnio atrakcyjnym miejscu odkryliście coś godnego uwagi, napiszcie do nas! Jeśli do naszych materiałów chcecie dołączyć swoje spostrzeżenia, zauważyliście błędy (których mamy nadzieję nie będzie!) lub dysponujecie bardziej aktualnymi informacjami (co na pewno się zdarzy) też do nas napiszcie!

Prosimy o kontakt również tych którzy planują różne ciekawe wyjazdy na które poszukują współtowarzyszy lub informacji o miejscu do którego się wybierają . Chętnie zamieścimy wasze informację lub prośby o pomoc.


Patronujemy:

Kanał bydgoski

Odkryj uroki Kanału bydgoskiego

Odkryj uroki Kanału Bydgoskiego!

To wyjątkowe miejsce zyskało właśnie nowe oblicze, dzięki współfinansowanej ze środków unijnych rewitalizacji. W XVIII wieku, po wybudowaniu Kanału Bydgoskiego, powstało połączenie, znane dziś jako Bydgoski Węzeł Wodny. W przyszłości ma szanse znaleźć się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO...
zobacz więcej

Wyprawa na Mt. Blanc

Wyprawa na Mt. Blanc

Mt Blanc

Na wyjeździe dowiedzieliśmy się, jak nasze organizmy funkcjonują na wysokościach powyżej 4000m oraz nabylismy doświadczenia, które zaprocentuje na przyszłych wyjazdach. Gdzie za rok? Elbrus.
zobacz więcej

Projekt Korona Ziemi "9 szczytów"

Projekt Korona Ziemi

Projekt Korona Ziemi "9 szczytów"

Celem szóstki młodych, zafascynowanych górami ludzi jest zdobycie Korony Ziemi, czyli 9 szczytów i krzewienie wśród młodzieży idei i kultury alpinizmu. Ilona, Marcin, Piotrek, Karol, Mateusz i Marcin na pierwszy cel wybrali Mount Blanc oraz Elbrus. Będziemy zdawali Wam relację z ich wspaniałej przygody!
zobacz więcej

Nowości:

Tania Norwegia!

Tania Norwegia!

Tanie wakacje w... Norwegii!

Norwegia słynie z przydomku „ najdroższe państwo europejskie” i pod tym stwierdzeniem podpiszą się zarówno Szwedzi jak i Finowie, którzy zdawać by się mogło żyją równie dostatnio jak Norwegowie. Więc czy możliwe są TANIE wakacje w tym północnym kraju, gdzie dla turystów wszystko jest horrendalnie drogie??
zobacz więcej


Słowackie Tatry Wysokie dla początkujących

Tatry Wysokie - zdjęcie z portalu slowacja-latem

Tatry Wysokie - zdjęcie z portalu slowacja-latem

Tatry to raj dla wszystkich wielbicieli górskich szlaków. Doświadczonym turystom nie trzeba opisywać najpiękniejszych miejsc i tras. Co jednak doradzić tym mniej doświadczonym, początkującym "górołazom"? Oto kilka propozycji tras, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.
zobacz więcej


Pokaz tresury krokodyli – treser wkłada głowę pomiędzy zębiska gada. Turystów chętnych na pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie krokodyla nie było...

Pokaz tresury krokodyli – treser wkłada głowę pomiędzy zębiska gada. Turystów chętnych na pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie krokodyla nie było...

Dobry Humor W Tajlandii


Pierwszy szok przeżyłem już na lotnisku w Bangkoku: moja wiza była ważna aż do 2544 roku! Przed wyjazdem wiedziałem, że jest tu inny czas niż w Polsce; różnica miała jednak wynosić 5 godzin, ale nie 500 lat! Wkrótce okazało się, że mają tu inny kalendarz. Krótko mówiąc, nasz rok 2001, to ich 2544. Rok ten drukowany jest np. na gazetach (tych drukowanych "szlaczkami") i na artykułach spożywczych. Ech, nasi producenci i handlowcy byliby szczęśliwi, mając towary o tak długim terminie przydatności do spożycia!
zobacz więcej


Syria, Damaszek - Meczet Omayadów

Syria, Damaszek - Meczet Omayadów

Salam Allejkum - Syria

Do Syrii jechaliśmy z tureckiej Antakii pustym autobusem, oprócz nas jechał tylko jeden pasażer-Syryjczyk . Tureccy celnicy “wypuścili” nas bez problemów. W budynku po syryjskiej stronie przywitały nas portrety prezydenta Assada i miłe uśmiechy żołnierzy. Musieliśmy wypełnić “immigration card”, kartę tą należy okazać celnikom przy wyjeździe. Radzimy nie wpisywać w rubryce “zawód” słowa dziennikarz, można mieć później na karku “stróża” lub “dziwne” kontrole dokumentów. Sprawdzania zawartości plecaków nie było-“Turyści z Polski ?” Tak. “Welcome to Syria”. Pierwszy kontakt z krajem to stacja benzynowa gdzie chodzą kury, wszyscy palą papierosy a nam nikt nie każe wysiadać z autobusu podczas tankowania. Do Aleppo dojeżdżamy dobrze utrzymaną autostradą. Wokół sucho i gorąco, gdzieniegdzie drzewka oliwne i gospodarstwa. Zabudowania są za wysokim murem , widać troszkę zieleni rosnącej na podwórkach. Ruch niewielki. Półciężarówki z pasażerami na platformach i minibusy udekorowane z wielką fantazją kolorowymi szmatkami, kawałkami lusterek, światełkami i z “obowiązkowym” zdjęciem przywódcy razem z synami.
zobacz więcejGórskie Wędrówki (20)
Relacje i zdjęcia z wędrówek po różnych pasmach górskich na świecie...

Kraje (40)
Tutaj znajdziecie relacje z podróży do różnych krajów.
Tanie wakacje! (3)
Rozpoczynamy nowy cykl w naszym serwisie, poświęcony sposobom taniego spędzania wakacji i oszczędzania podczas podróży. Podajemy zarówno uwagi ogólne, wskazujące sposoby znajdywania tańszych rozwiązań, jak też propozycje konkretnych wyjazdów z wyliczeniem ich kosztów, mające być wskazówką i pomocą w planowaniu TANICH WAKACJI.....
Podróże na wesoło! (2)
W trakcie wojaży często zdarzają się różne wesołe zdarzenia, przygody...
Czasopisma (2)
Zobacz co nowego w prasie turystycznej!

Tanie wakacje w… Norwegii!
Norwegia słynie z przydomku "najdroższe państwo europejskie" i pod tym stwierdzeniem podpiszą się zarówno Szwedzi jak i Finowie, którzy zdawać by się mogło żyją równie dostatnio jak Norwegowie. Więc czy możliwe są TANIE wakacje w tym północnym kraju, gdzie dla turystów wszystko jest horrendalnie drogie???

(c) 1998-2017 turystyka.magazyn.pl

projekt i realizacja: CATALIST internet+multimedia